"Аборт - це зло", - Звернення ВРЦіРО  
4 червня 2021

 З нагоди Міжнародного дня захисту дітей Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій заявила про право на життя ненароджених дітей.

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій заявила про право на життя ненароджених дітей.
Джерело: ІРС
У зверненні на захист дітей від вбивства у лоні матері ВРЦіРО наголошує, що “аборт не є вирішенням проблеми”. Релігйіні діячі переконані, що справжнім проявом турботи про матір та її дитя має стати просімейна державна політика, а також підтримка суспільних ініціатив, які “дають можливість батькам розвивати свою дитину і відчувати, що вони не покинуті державою і суспільством наодинці перед таким непростим викликом”.

Рада Церков спростувала низку аргументів, якими часто виправдовуються аборти. Пропонуємо повний текст Звернення ВРЦіРО:

Звернення
Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій
про гідність і велич дару людського життя

У листопаді минулого року ми згадували сумну дату сторіччя легалізації абортів. Першою країною у світі, яка легалізувала аборти в 1920 році, була радянська Росія. Після цього цей процес поширився і на інші країни світу. Це спричинило безпрецедентну в історії людства кількість убитих дітей, а також призвело до зміни способу життя і менталітету суспільства, у якому аборт став вважатися нормою життя.

Напередодні Міжнародного дня захисту дітей ми, члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, звертаємося до всіх людей доброї волі із словами напімнення, як ті, хто вірить у єдиного Бога-Творця і завжди стає на захист тих, кого позбавляють голосу в різних соціальних формаціях чи культурах. Цього разу ми прагнемо стати голосом ненароджених дітей, яких сучасна «культура смерті» прирекла на мовчазну погибель.

Відмова від дітонародження – ідея, яка була штучно нав’язана українському народові та почала вкорінюватися в його свідомості за часів радянської влади. Аборти в Україні стали явищем масовим, повсякденним, доступним. Кількість убитих до народження дітей вимірюється мільйонами. Жодна війна не забрала такого числа людських життів.

Право людини на життя гарантується цілою низкою документів – як міжнародних, так і українських: ст. 3 Загальної декларації прав людини (10.12.1948 р.), ст. 21 Конвенції про захист прав людини та основних свобод (04.11.1950 р.), а також ст. 27 Конституції України, яка стверджує: «Кожна людина має невід’ємне право на життя».

Відповідальність за ситуацію в Україні лягає на законодавців, які підтримують і затверджують закони, що допускають аборти. Причетні до цього й ті, хто сприяє деморалізації молоді, поширенню сексуальної розбещеності та легковаженню материнства, хто не провадить соціальної політики на допомогу сім’ї, яка обтяжена матеріальними та соціальними труднощами.

Аборт не є вирішенням проблеми. Навіть якщо він був зроблений бездоганно з технічної точки зору, усі причетні до нього стають убивцями, навіть якщо це заперечують або не усвідомлюють. Часто наслідками аборту стають психічні розлади, які відомі під назвою «постабортний синдром», безпліддя, онкологія, конфлікти і страждання в родині… Особливо тяжко страждає мама вбитої дитини, яка зазвичай опиняється віч-на-віч із страшним і нав’язуваним вибором. Правдивим проявом турботи про матір та її дитя є плекання прородинної політики в державі, підтримка суспільних ініціатив, які творять культуру життя, любові та прийняття і дають можливість батькам розвивати свою дитину і відчувати, що вони не покинуті державою і суспільством наодинці перед таким непростим викликом.

З позиції медичної етики аборт є оскверненням та спотворенням високого покликання лікаря, завдання якого – лікувати і рятувати життя людини, а не нищити його прямим втручанням. У Страсбурзі Парламентська асамблея Ради Європи в 2010 р. ухвалила резолюцію «Право на заперечення з міркувань совісті при наданні легальної медичної допомоги». Цей документ гарантує кожній особі, лікарю та медичному закладу право на відмову здійснювати аборт на підставі власних заперечень сумління.

Доведеним науковим фактом є те, що, роблячи аборт, жінка вбиває життя, ненароджену дитину, – убиває людину! Аборт – це зло, і наші закони повинні на це вказувати.

Поява людини на світ стається попри волю самої людини. Народившись, вона ще не усвідомлює факту свого існування та місця у світі. Лише з часом, навчившись ідентифікувати себе, близьке оточення і себе, дитина починає розуміти, що себе треба прийняти, – прийняти як дар. Така ситуація з появою людини на світ стосується і попередніх, і наступних поколінь. Людина не має в собі джерела власної появи на світ. Є той, завдяки кому конкретна людина і людство загалом стали реальністю. Тож людина повинна прийняти себе як благий дар.

Так само мама і тато, приймаючи самих себе, повинні прийняти власну дитину як дар. Люблячи одне одного і зачинаючи нове життя, вони стають учасниками цього Божого дарування. Беруть участь у божественній любові до дитини, яка має з’явитися на світ. Коли дитина народжується, радість переповнює батьків. Перші усмішки, перші сльози, перші відкриття і перші ігри дитини преображають світ усієї сім’ї.

Проте адвокати культури смерті спішать обстоювати смертні вироки і розкручують маховик брехні та маніпуляцій. Декотрі міфи варто розглянути і спростувати:

1. «Моє тіло – моє діло». Справді, кожен може розпоряджатися власним тілом (з моральними і раціональними обмеженнями). Проте дитина до народження, хоч і перебуває в лоні матері, не є її частиною. Доводити це просто безглуздо. Це річ очевидна. Якби дитина була частиною тіла матері, то, як і будь-який орган, відділений від цілого організму, вона б просто зігнила.

2. «Абортують плід і згусток клітин, а не дитину/людину». Сучасна наука і техніка спростовує цей сповнений невігластва аргумент. Дитина від зачаття має ДНК людини. На той момент, коли жінка дізнається про свою вагітність, дитина вже має вигляд людини, хоч і дуже маленької.

3. «Людиною вважається народжена особа і захист життя та прав стосується народжених». Це хибне твердження, яке покликається на так зване позитивне право, коли права чи ознаки приписуються шляхом домовленості, своєрідного суспільного договору. Таку аргументацію використовував захист нацистів на Нюрнберзькому процесі, мовляв, знищення «не таких» людей відбувалося за чинним тоді позитивним правом. Вирок базувався не на природному праві: «не убий» і чи є людина «така» не залежить від суспільного договору.

4. «Аборт – це право» – ще один хибний аргумент, який має на меті сформувати суспільну думку на користь абортів. Проте він розвалюється на очах, якщо аборт назвати справжнім іменем. То чи може бути вбивство правом лише на тій підставі, що хтось здатний і хоче вбивати?

5. «Аборти все одно робитимуть  тому навіщо забороняти?». У такий самий спосіб можна аргументувати допустимість грабежів, убивств чи інших злочинів. Навіщо їх забороняти, якщо їх все одно вчинятимуть?..

Узагальнена відповідь на ці та інші псевдоаргументи на захист убивства ненароджених дітей свідчить про одне: аборти роблять, бо не хочуть відповідати за «наслідки» безладних статевих стосунків і гедоністичного світогляду. Статеве співжиття, відірване від подружньої любові та відкритості до народження нового життя, є безвідповідальним, а жертвою, що оплачує гріхи, стає невинне дитя, яке проситься, щоб його прийняли як дар.

Держава не може плекати культуру смерті ні законами, ні податками, фінансуючи аборти з держбюджету, тобто з податків віруючих людей. Якщо неможливо заборонити аборту  фінансову відповідальність за нього повинен нести замовник убивства.

Реалізовуючи політичну волю держави, слід завжди пам’ятати: сім’я – базова клітина суспільства. Що більше дітей, то більше економічних суб’єктів, які сприяють розбудові держави та її економіки через виробництво і споживання вироблених благ та сплату податків. Позитивна демографічна динаміка – це розвиток, а негативна – старіння нації та занепад.

Ми, свідомі свого покликання – формувати суспільну свідомість і апелювати до сумління політиків та державних діячів, сьогодні звертаємося до всіх: спільне благо – це життя. Приймати життя – це приймати того, хто є Автором і Творцем життя. Обираймо життя і процвітання, а не смерть і занепад!

+ СВЯТОСЛАВ

Головуючий у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій,

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви,

Верховний Архиєпископ Києво-Галицький

Київ, 31 травня 2021 року

 

Релегійно - Інформаційна  служба України


 

Ukraina 30 PL: Польща вітає Україну з Днем Незалежності

IX Зміна польського військового контингенту вирушила на місію до Румунії

На початку серпня - спільні китайсько-російські військові маневри

Анджей Дуда: Уряд Японії вважає співпрацю з Польщею стратегічно важливою

У польському уряді хочуть ускладнити доступ до шкіл ЛГБТ та інших лівих

16 консервативних партій об’єднуються задля захисту християнської спадщини Європи і національних суверенітетів

Помилкове наслідування – Зеленський – Головня

Як Росія інформаційно готує свої агресивні воєнні кампанії проти України

«Наступ студентів зі Сходу на виші у Польщі»

В Україні видаватимуть біометричні посвідчення: для чого вони потрібні та коли і хто отримає

 

«Україно, ось де Твої сини» - фільм про воїнів УНР, похованих у Варшаві

Болгарія змінила правила в’їзду для українців: що варто знати

Українцям після повернення з Польщі знову доведеться йти на карантин або робити тест

75% українців вважають Україну спадкоємицею Київської Русі

Уперше з минулого літа в Україні менше 1,4 тис. випадків коронавірусу

Міст Патона втретє за місяць перетворився на водоспад: у Дніпро хлинула вода

Польща і три Росії – біла, червона та неімперська

Спека відчепилася, сонце подарує комфортні градуси в п'ятницю

«Фактично влітку 1941 року Червона армія не була знищена, а просто здалася у полон»

Міст Патона вдруге за місяць перетворився на водоспад: прорвало трубу

 
30-07-2021 - social

«Україно, ось де Твої сини» - фільм про воїнів УНР, похованих у Варшаві

30-07-2021 - politics

Ukraina 30 PL: Польща вітає Україну з Днем Незалежності

30-07-2021 - politics

IX Зміна польського військового контингенту вирушила на місію до Румунії

30-07-2021 - politics

На початку серпня - спільні китайсько-російські військові маневри

30-07-2021 - social

Болгарія змінила правила в’їзду для українців: що варто знати

29-07-2021 - religion

Як врятувати подружжя і навчитися прощати? Поради Глави УГКЦ

29-07-2021 - social

Українцям після повернення з Польщі знову доведеться йти на карантин або робити тест

29-07-2021 - social

75% українців вважають Україну спадкоємицею Київської Русі

29-07-2021 - social

Уперше з минулого літа в Україні менше 1,4 тис. випадків коронавірусу

29-07-2021 - religion

Блаженніший Святослав закликав вірних у день пам’яті рівноапостольного князя Володимира відновити свої хресні обіти

29-07-2021 - politics

Анджей Дуда: Уряд Японії вважає співпрацю з Польщею стратегічно важливою

26-07-2021 - social

Міст Патона втретє за місяць перетворився на водоспад: у Дніпро хлинула вода

26-07-2021 - politics

У польському уряді хочуть ускладнити доступ до шкіл ЛГБТ та інших лівих

22-07-2021 - social

Польща і три Росії – біла, червона та неімперська

22-07-2021 - social

Спека відчепилася, сонце подарує комфортні градуси в п'ятницю

22-07-2021 - religion

Триває робота XIX Київ­ського літ­нього бо­го­слов­ського ін­сти­ту­ту

22-07-2021 - politics

16 консервативних партій об’єднуються задля захисту християнської спадщини Європи і національних суверенітетів

21-07-2021 - religion

Глава УГКЦ до молоді: «Як робити так, щоб нам було не однаково, коли всім однаково?»

21-07-2021 - religion

На загальнонаціональній прощі у Зарваниці відбувся велелюдний похід зі свічками

21-07-2021 - social

«Фактично влітку 1941 року Червона армія не була знищена, а просто здалася у полон»

21-07-2021 - politics

Помилкове наслідування – Зеленський – Головня

21-07-2021 - politics

Як Росія інформаційно готує свої агресивні воєнні кампанії проти України

21-07-2021 - religion

В УПЦ МП оприлюднили програму урочистостей на 1033-ліття Хрещення Руси та повідомили хто з журналістів туди потрапить

21-07-2021 - politics

«Наступ студентів зі Сходу на виші у Польщі»

21-07-2021 - social

Міст Патона вдруге за місяць перетворився на водоспад: прорвало трубу

21-07-2021 - social

У Києві зростуть тарифи на гарячу воду та опалення: скільки доведеться платити

21-07-2021 - politics

В Україні видаватимуть біометричні посвідчення: для чого вони потрібні та коли і хто отримає

21-07-2021 - social

Два мільйони за укол: допоможіть врятувати Павлика із Закарпаття

21-07-2021 - social

У Києві частково зупинився рух трамваїв

21-07-2021 - politics

Враховують розу вітрів: екоінспекція перевіряє ґрунти біля Рівнеазоту

20-07-2021 - politics

Публіцист: Польська держава не здала екзамен, якщо йдеться про покарання комуністичних злочинців

20-07-2021 - religion

У соборі ПЦУ на Чернігівщині замироточила ікона

20-07-2021 - politics

На Вінниччині пройшли навчально-тренувальні польоти за участю авіабригад і харківських курсантів

20-07-2021 - politics

Проф. Журавський вель Ґраєвський: Імперська політика має зміцнити владу в Кремлі

20-07-2021 - politics

Китай замість Заходу – новий курс президента Зеленського

20-07-2021 - politics

Міністр оборони Польщі: Танки Abrams стримуватимуть потенційного агресора

20-07-2021 - politics

Поблизу Львова стартували багатонаціональні навчання «Три Мечі-2021»

20-07-2021 - politics

На РівнеАзот сталася аварія – із труби витік газ із хімікатами

20-07-2021 - education

Українсько-болгарські відносини: офіційна і культура дипломатія (1918-1944)

19-07-2021 - politics

Малґожата Ґосєвська: В Україні ще багато треба зробити в контексті вшанування пам’яті поляків

Всі новини

 

В надругательстве над Родиной-матерью увидели «руку Кремля» - Олег Соскин

Олег Соскін. Проект Міжмор’я: цивілізаційний, християнський та економіко-регіональний виміри, Економічний часопис, №168, 2017 рік

Варшавский Форум Безопасности, Польша 8-9 ноября 2017 г.

 

Історія про «викрадення» Росією солдата Добринського обернулася великою ганьбою

Маски-шоу в Музеї Гончара: в Україні відсутнє верховенство право, але є право Банкової

Знову «какая разница»? Зеленський хоче запровадити подвійне громадянство

 

В закладі громадського харчування Києва стався вибух

Стрілянина у Броварах: суд арештував 10 учасників банди, одного відправили під домашній арешт

У двох районах Києва поліція затримала чоловіків зі зброєю

Банду, яка орудувала на Київщині, організував "смотрящий по Лук’янівському СІЗО"

 
IT

Найбільший витік з російських спецслужб. Хакери передали ЗМІ дані з серверів ФСБ

Из-за глобального сбоя в интернете падали сайты "Страны", "Слуги народа" и сотни тысяч других

Facebook впервые предоставит суду идентификационные данные пользователей

Росія планує відключити весь інтернет в рамках підготовки до кібервійни - BBC

 
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика