Європа чинить опір агентурі Путіна  
22 квiтня 2021

 Загострення Москвою та її агентурою в Європі становища навколо російсько-української війни може вплинути на поглиблення політичних процесів, небажаних з точки зору Путіна.

Останнім часом війна Путіна проти України та Європи знову стала однією з головних тем польських та міжнародних ЗМІ. Не випадково Путін прийняв рішення загострити становище внаслідок принаймні часткової втрати впливів його агентури в Україні. Віктор Медведчук втрачає свої ЗМІ та бізнес. Заява президента Зеленського про те, що війна з Росією завершиться тоді, коли Україна стане членом НАТО також відрізнялася від дотеперішнього наративу Володимира Заленського на заразок «миру в очах» Путіна.

Загострення Москвою та її агентурою в Європі становища навколо російсько-української війни може вплинути на поглиблення політичних процесів, небажаних з точки зору Путіна. Йдеться про інтегрованість зусиль держав Центрально-Східної Європи: держави Балтії, Польща, Чехія, задля ефективності змагань із впливами проекту Путіна, тобто «зон впливів» «Рускава Міра».

Президенти Польщі та Литви закликали Росію відвести російські війська від кордонів з Україною. Анджей Дуда та Ґітанас Науседа провели на цю тему перемовини по телефону. З Вільнюса передає кореспондент Польського радіо Каміль Залевський:

«Президенти обговорили координування дій на міжнародному форумі в Європейській Унії та державах–членах НАТО з метою попередження Росії перед ескалацією конфлікту. Ми закликаємо Росію негайно відвести війська від українсько-російського кордону, втілити в життя мінські угоди і співпрацювати з Україною згідно з міжнародним правом, взаємопошани, – сказав Ґітанас Науседа. Президенти обговорили також закріплення відносин із США за президентства Джо Байдена та питання кліматичного саміту, який відбуватиметься у Вашингтоні. Литовський президент звернув увагу на питання безпеки, пов’язані з роботою атомної електростанції, що розташована неподалік міста Островець в Білорусі».

Польські експерти з питань безпеки переконують, що заангажованість США у Центрально-Східній Європі дозволить зупинити агресію Путіна. Заступник глави найбільшої польської партії «Право і справедливість», а у минулому міністр національної оборони Польщі – Антоні Мацєревіч в інтерв’ю Польському радіо визнав, що накопичення російських військ на кордоні з Україною показує, що Росія готується до агресії. На думку пана Мацєревіча, на такі дії НАТО мусить відповісти.

«З боку США помітна однозначна готовність заблокувати російську агресію, а водночас бажання показати, що США не дадуть згоди на жодну, навіть, так би мовити, фрагментарну військову операцію проти України».

Глава Бюро міжнародних питань президента Польщі Анджея Дуди – Кшиштоф Щерський також вважає, що напруга, спричинена російською агресією, зростає.

«Становище справді дуже напружене. Тут кілька мотивацій з російського боку. По-перше, Україна прагне, щоб на найближчому саміті НАТО прийняти рішення про надання України так званого Плану членства. Те ж саме було у 2008 році стосовно Грузії та України. Тоді саме, у зв’язку із цим, зросла напруга між Грузією та Росією і почалася війна. Нині також Росія намагається зупинити цей процес можливого відкриття Україні воріт до членства в НАТО, тому заходи Росії неподалік східного кордону України. Росія використовує армію задля політичних цілей, намагається чинити тиск на Україну. Нині таке становище, як пам’ятаємо із Грузії у 2008 році та України у 2014 році, а також події можуть вийти з-під контролю. Нині це політичні рухи із використанням армії і спроба спровокувати конфлікт. Проте обсяг толерування Україною провокації зменшується. Тепер ситуація так склалася, що можемо мати справу із поганим для нас і для світу перебігом подій. Це був би черговий російсько-український конфлікт».

Радник президента Анджея Дуди із міжнародної політики проф. Кшиштоф Щерський звертає увагу на те, що Москва намагається «посварити» увесь світ.

«Росія намагається перенести цю напругу на відносини НАТО–Росія та США–Росія, бо це також своєрідна війна через маневрування, щоб владнати на свій лад відносини між США та Росією. Росія намагається підняти ставку в контексті перших перемовин Байден–Путін, і показує, що може, отже, піднімає ставку у відносинах США–Росія та НАТО–Росія, а це для нас особливо недобре».

На запитання журналіста польського суспільного телебачення ТVP Кшиштофа Зємца, чи Польща може почуватися безпечно, пан Щерський відповів:

«Ми дбаємо про безпеку Польщі. Те, що ми робимо, - це виключно відбудова безпеки Польщі. Маємо міцні гарантії союзників, маємо війська союзників на території Польщі. Тобто, якщо Ви запитуєте, про пряму загрозу, то ми безпечні, зате політичне становище не можна визнати безпечним».

Москва, користуючись старим принципом ще сталінських часів - розподіляй і володарюй, намагається провокувати конфлікти. Найбільш грубо прозвучало повідомлення про те, що ФСБ затримало осіб, які буцімто планували вбивство Аляксандра Лукашенка. Міністр Щерський однозначно відкинув такі безпідставні звинувачення пропагандистського апарату Путіна.

«Маю дуже вагоме комюніке, скажу це голосно та виразно, так голосно, щоб почули також ті, які мусять це почути: Польща ніколи не брала участі, не планувала і не планує жодних незаконних дій, жодного замаху на Аляксандра Лукашенка. Якщо хтось Вам, пане Аляксандр Лукашенка, такі речі каже, то значить, що вам бреше. Польща не бере участі у жодних цього роду діях. Прошу це почути і прошу знати, що той, хто вам суне такий наратив, означає, що він бреше».

Лукашенкові такі брехливі тексти доносить путінське ФСБ і ҐРУ, яке не звикло до цього, що Польща, Литва, Латвія, Естонія чи Чехія ставлять опір проектам Кремля в тій частині Європи.

Журналіст суспільного телебачення TVP Міхал Рахонь у своїй авторській передачі «Jedziemy» (укр. – «Їдемо») звертає увагу на те, що ті ж самі агенти ФСБ та ҐРУ проводили терористичні операції у різних європейських державах: Великобританії, Німеччині, Польщі та Чорногорії. Саме в Чорногорії місцеві ЗМІ ідентифікували людей, відповідальних за спробу державного перевороту як агентів російської ҐРУ. Раніше ці люди були також активними в Польщі як дипломати. Віце-міністр закордонних справ Польщі Марцін Пшидач в інтерв’ю редактору Міхалу Рахоню звернув увагу, що мережа ҐРУ та ФСБ діє в Європі дуже широко:

«Ми не лише як уряд, але ще як опозиційна партія, багато років тому, звертали увагу на зростання ролі спецслужб і зростання їхньої активності також на території Польщі. Ми звертали на це увагу з таким аргументом, що усвідомлюємо, що російські спецслужби активні серед держав Західної Європи, серед наших сусідніх держав, державах Балтії, але мало мовиться про те, що також вони активні на території Польщі, якби це буцімто Польща мала бути виключена з діяльності російських спецслужб. І тут не йдеться про такі кричущі операції, про які ви згадали, але також про дезінформацію, через вплив на дійсність медіапростору, через спробу побудови наративів, присутніх в Польщі. Дійсність, звісно, це показала впродовж років. Російські спецслужби є дуже активними також і в Польщі, а ми діємо так, щоб гарантувати безпеку польській державі».

Польща видворила трьох російських так званих дипломатів, Чехія видворила 18 агентів Путіна, які представляли себе дипломатами. Міністр Марцін Пшидач наголошує в контексті операції ФСБ і ҐРУ в Європі, що обмін інформацією між союзниками в НАТО становить ключову роль:

«Ми чекаємо ще на рішення з боку Чехії, яка оголошує про публікацію звіту, але також обмін інформацією між союзниками про подробиці операції російських агентів – побачимо. Рада з питань зовнішньої політики Європейської Унії також дозволяє Чехії передавати інформацію нам - своїм союзникам’’.

Рішення Варшави та Праги про видворення агентів Путіна показує, що можна ставити ефективний опір кремлівським стратегам, якi намагаються застосовувати терористичні методи на території членів НАТО.

 

Польське Радіо


 

Повітряні сили ЗСУ отримали модернізований винищувач МіГ-29МУ1

Єпископи ЄС застерігають Європарламент: аборт не є дбанням про репродуктивне здоров'я

Російські найманці з гранатометів та мінометів тричі обстріляли позиції ЗСУ

Ставлення поляків до українців: нове дослідження показало, яке воно і хто є хто

На польсько-українському кордоні почали вакцинувати заробітчан

Бойовики влаштували стрілянину, але звинувачують ЗСУ

У Польщі оголосили нові карантині полегшення на літо: що зміниться і коли

Колишній активіст партії «Зміна» (Zmiana) затриманий за шпигунство на користь Росії

Мер Рівного попросив вибачення за висловлювання про ромів

Новини ООС: на Донбасі один військовий ЗСУ отримав поранення

 

21 червня в Україні найдовший день і найкоротша ніч року

12-річний Єгор із Закарпаття потребує нашої допомоги

У Києві до літнього сезону готові всі комунальні пляжі

Польща і три Росії – біла, червона та неімперська

Зелена зона для всієї країни: МОЗ хоче послабити карантин

Українські світи Речі Посполитої

В Україні всі регіони перевели у «зелену» карантинну зону – МОЗ

Частина лікарень відновить планові госпіталізації та операції пацієнтів

Польща і три Росії – біла, червона та неімперська

На Тернопільщині хлопчик з рідкісною хворобою виграв у лотерею найдорожчі у світі ліки Zolgensma

 
22-06-2021 - religion

«Найважливіше, що ви маєте винести з семінарії, – це всеосвячувальну благодать Святого Духа», – Глава УГКЦ до семінаристів

22-06-2021 - religion

«Хай Дух Святий, якого ми сьогодні одержуємо, змінить найперше кожного з нас», – Глава УГКЦ у неділю П’ятдесятниці

22-06-2021 - social

21 червня в Україні найдовший день і найкоротша ніч року

22-06-2021 - politics

Повітряні сили ЗСУ отримали модернізований винищувач МіГ-29МУ1

22-06-2021 - politics

Єпископи ЄС застерігають Європарламент: аборт не є дбанням про репродуктивне здоров'я

22-06-2021 - religion

Християни східної традиції сьогодні святкують П'ятидесятницю

22-06-2021 - social

12-річний Єгор із Закарпаття потребує нашої допомоги

22-06-2021 - politics

Російські найманці з гранатометів та мінометів тричі обстріляли позиції ЗСУ

15-06-2021 - politics

Ставлення поляків до українців: нове дослідження показало, яке воно і хто є хто

12-06-2021 - politics

На польсько-українському кордоні почали вакцинувати заробітчан

11-06-2021 - politics

Бойовики влаштували стрілянину, але звинувачують ЗСУ

11-06-2021 - social

У Києві до літнього сезону готові всі комунальні пляжі

11-06-2021 - politics

У Польщі оголосили нові карантині полегшення на літо: що зміниться і коли

10-06-2021 - religion

Глава УГКЦ дав завдання вірним на наступних десять днів

10-06-2021 - politics

Колишній активіст партії «Зміна» (Zmiana) затриманий за шпигунство на користь Росії

10-06-2021 - politics

Мер Рівного попросив вибачення за висловлювання про ромів

10-06-2021 - politics

Новини ООС: на Донбасі один військовий ЗСУ отримав поранення

10-06-2021 - religion

Християни східної традиції сьогодні святкують Вознесіння Господнє

10-06-2021 - religion

Рада Церков закликає владу повернути надію та віру у справедливе судочинство

10-06-2021 - politics

Шпигував на користь РФ: у Польщі арештували колишнього діяча проросійської партії

09-06-2021 - religion

На Вознесіння Господнє в УГКЦ розпочнеться Декада місійності, провідниками якої будуть сім'ї

09-06-2021 - social

Польща і три Росії – біла, червона та неімперська

09-06-2021 - religion

Глава УГКЦ зустрівся з новим Надзвичайним і Повноважним послом Литовської Республіки в Україні

09-06-2021 - politics

Віце-спікерка польського Сейму Малґожата Ґосєвська розпочала офіційний візит до України

09-06-2021 - social

Зелена зона для всієї країни: МОЗ хоче послабити карантин

09-06-2021 - social

Українські світи Речі Посполитої

09-06-2021 - politics

Кроки Зеленського до миру на Донбасі підтримують 38% українців

09-06-2021 - social

В Україні всі регіони перевели у «зелену» карантинну зону – МОЗ

08-06-2021 - religion

"Піклування про сім’ї має стати національним пріоритетом", - Маніфест ВРЦіРО

08-06-2021 - religion

Вийшов новий випуск «Історії релігій в Україні»

07-06-2021 - politics

Тримор'я та Україна

07-06-2021 - religion

Маніфест ВРЦіРО на захист прав дітей і сімей

07-06-2021 - education

«Книга, що встановила три національні рекорди»: в Софії Київській презентували Рукописну Біблію

07-06-2021 - religion

Глава УГКЦ у телемарафоні за сім’ю: «Церкви повинні бути поруч з сім’ями, яким є важко»

07-06-2021 - education

Витоки спадщини Юліуша Словацького в Кременці

04-06-2021 - religion

"Аборт - це зло", - Звернення ВРЦіРО

04-06-2021 - politics

У Польщі з 6 червня вводять нові епідемічні полегшення

04-06-2021 - politics

Поїзди між Польщею та Україною можуть відновити 15 червня?

04-06-2021 - social

Частина лікарень відновить планові госпіталізації та операції пацієнтів

04-06-2021 - politics

Польща: «Об’єднана правиця» продовжує лишатися лідером симпатій електорату

Всі новини

 

В надругательстве над Родиной-матерью увидели «руку Кремля» - Олег Соскин

Олег Соскін. Проект Міжмор’я: цивілізаційний, християнський та економіко-регіональний виміри, Економічний часопис, №168, 2017 рік

Варшавский Форум Безопасности, Польша 8-9 ноября 2017 г.

 

Історія про «викрадення» Росією солдата Добринського обернулася великою ганьбою

Маски-шоу в Музеї Гончара: в Україні відсутнє верховенство право, але є право Банкової

Знову «какая разница»? Зеленський хоче запровадити подвійне громадянство

 

В закладі громадського харчування Києва стався вибух

Стрілянина у Броварах: суд арештував 10 учасників банди, одного відправили під домашній арешт

У двох районах Києва поліція затримала чоловіків зі зброєю

Банду, яка орудувала на Київщині, організував "смотрящий по Лук’янівському СІЗО"

 
IT

Найбільший витік з російських спецслужб. Хакери передали ЗМІ дані з серверів ФСБ

Из-за глобального сбоя в интернете падали сайты "Страны", "Слуги народа" и сотни тысяч других

Facebook впервые предоставит суду идентификационные данные пользователей

Росія планує відключити весь інтернет в рамках підготовки до кібервійни - BBC

 
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика